Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF63R4V
ERJ-3EKF63R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF63R4V
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF63R4V.pdf
Availability of ERJ-3EKF63R4V
QUANTITY
ERJ-3EKF63R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF63R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF63R4V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF63R4V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF63R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF63R4V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF63R4V
CABLE FLAT FLEX 8POS 1MM 12" datasheet.pdf
STACK BANANA PLUG TO MINI 48"BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf