Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF6983V
ERJ-3EKF6983V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF6983V
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF6983V.pdf
Availability of ERJ-3EKF6983V
QUANTITY
ERJ-3EKF6983V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF6983V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF6983V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF6983V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF6983V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF6983V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF6983V
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 3/4" datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 240V TO-92 datasheet.pdf
LED 7SEG 4" SGL 635NM RED CC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 9A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS MALE SLD CUP SLV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
REPLACEMNT CONTCT FOR 18-22 WIRE datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf