Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF7323V
ERJ-3EKF7323V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF7323V
Brief Description
RES SMD 732K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF7323V.pdf
Availability of ERJ-3EKF7323V
QUANTITY
ERJ-3EKF7323V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF7323V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF7323V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF7323V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF7323V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF7323V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF7323V
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA Backlight, Lighting 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.5A 32 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 8KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf