Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF8450V
ERJ-3EKF8450V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF8450V
Brief Description
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF8450V.pdf
Availability of ERJ-3EKF8450V
QUANTITY
ERJ-3EKF8450V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF8450V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF8450V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF8450V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF8450V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF8450V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF8450V
IC Z8 GP MCU 8K OTP 40DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 1.0A datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 1200V TO-247AD datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MICROPOWER 20-DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BLADE SHEAR datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf