Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF8871V
ERJ-3EKF8871V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF8871V
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF8871V.pdf
Availability of ERJ-3EKF8871V
QUANTITY
ERJ-3EKF8871V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF8871V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF8871V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF8871V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF8871V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF8871V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF8871V
CONN CAP 15POS MINI UNIV-MATE 2 datasheet.pdf
DEV KIT FOR F124/F125/F126/F127 datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA datasheet.pdf
IC COMP R-RINOUT DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN 12/12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf