Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF9090V
ERJ-3EKF9090V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF9090V
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF9090V.pdf
Availability of ERJ-3EKF9090V
QUANTITY
ERJ-3EKF9090V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF9090V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF9090V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF9090V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF9090V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF9090V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF9090V
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
IC TXRX TRANSLATING 2BIT 8XSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf