Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ102V
ERJ-3GEYJ102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ102V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ102V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ102V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ102V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ102V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ102V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ102V
IC COUNTER BIN DUAL 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC 35V/3A 70V/1.5A datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 800V TO-200AC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf