Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ135V
ERJ-3GEYJ135V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ135V
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ135V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ135V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ135V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ135V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ135V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ135V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ135V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ135V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ135V
FUSE 30A 32V T-LAG FNM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 33K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 140MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
GDT 470V 20% 40KA datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf