Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ135V
ERJ-3GEYJ135V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ135V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ135V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ135V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ135V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ135V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ135V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ135V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ135V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ135V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ135V
IC BUFF HEX NON-INVERT 14SOIC datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 400A 1250V 1TN/110 AR CU datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
MINIFIT TERM CRP MALE BS AU datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 5V 200MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SICMA HEADER STRAIGHT BLACK 15CK datasheet.pdf
FUSE LINK KS 20A RB 23" datasheet.pdf
100UF 250V 19.3X41.7 85C AXI datasheet.pdf