Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ163V
ERJ-3GEYJ163V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ163V
Brief Description
RES SMD 16K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ163V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ163V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ163V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ163V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ163V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ163V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ163V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ163V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ163V
IC Z8 12MHZ ROMLESS C40 44-QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 16A TO220 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .05W STER 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A DPAK datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 16POS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
RES 361 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 555MA 1 OHM TH datasheet.pdf