Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ184V
ERJ-3GEYJ184V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ184V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ184V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ184V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ184V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ184V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ184V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ184V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ184V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ184V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ184V
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-5POS OPEN 28V datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 123MA 6.75 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
LIGHTPIPE PNL MT FLAT 0.250" datasheet.pdf