Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ184V
ERJ-3GEYJ184V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ184V
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ184V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ184V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ184V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ184V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ184V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ184V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ184V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ184V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ184V
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA6012A4PWP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK VERT 09 CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf