Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ395V
ERJ-3GEYJ395V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ395V
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ395V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ395V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ395V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ395V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ395V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ395V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ395V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ395V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ395V
IC TRANSCEIVER RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM20H/MC20G/X datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL PIN PTFE INSULATE .210" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 40POS .050 SMD datasheet.pdf
TERM SPLICE 1" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf