Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ755V
ERJ-3GEYJ755V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ755V
Brief Description
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ755V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ755V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ755V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ755V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ755V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ755V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ755V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ755V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ755V
COVER CIRCULAR .720" ID 1000PCS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
OSC VCXO 17.1776MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT SERVO MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
ADAPTER M/F 3.5MM 26.5GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf