Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ7R5V
ERJ-3GEYJ7R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3GEYJ7R5V
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3GEYJ7R5V.pdf
Availability of ERJ-3GEYJ7R5V
QUANTITY
ERJ-3GEYJ7R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3GEYJ7R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3GEYJ7R5V
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3GEYJ7R5V
Related LinksERJ-3G, ERJ-3GEYJ7R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3GEYJ7R5V Details Description
Related parts for ERJ-3GEYJ7R5V
RES ARRAY 15 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A SMA datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUTD W/PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.81MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 3.8A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE 19COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf