Panasonic Electronic Components ERJ-3RQF1R0V
ERJ-3RQF1R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3RQF1R0V
Brief Description
RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3RQF1R0V.pdf
Availability of ERJ-3RQF1R0V
QUANTITY
ERJ-3RQF1R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3RQF1R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3RQF1R0V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3RQF1R0V
Related LinksERJ-3R, ERJ-3RQF1R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3RQF1R0V Details Description
Related parts for ERJ-3RQF1R0V
IC SCSI 27-LINE TERM 44-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X108 datasheet.pdf
IC TRUTHERM HDWR MONITOR 48-LLP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12.75"L X 11.75"W datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 RELAY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf