Panasonic Electronic Components ERJ-3RQJ2R2V
ERJ-3RQJ2R2V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3RQJ2R2V
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3RQJ2R2V.pdf
Availability of ERJ-3RQJ2R2V
QUANTITY
ERJ-3RQJ2R2V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3RQJ2R2V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3RQJ2R2V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3RQJ2R2V
Related LinksERJ-3R, ERJ-3RQJ2R2V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3RQJ2R2V Details Description
Related parts for ERJ-3RQJ2R2V
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA DO204 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 50POS datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 85-264V datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD datasheet.pdf