Panasonic Electronic Components ERJ-6BQFR39V
ERJ-6BQFR39V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BQFR39V
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BQFR39V.pdf
Availability of ERJ-6BQFR39V
QUANTITY
ERJ-6BQFR39V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BQFR39V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BQFR39V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BQFR39V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BQFR39V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BQFR39V Details Description
Related parts for ERJ-6BQFR39V
HEAT SHRINK CLR .5" X 4' datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 1A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
FUSE 630A 1000V 1BKN/75 AR datasheet.pdf