Panasonic Electronic Components ERJ-6BWFR013V
ERJ-6BWFR013V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWFR013V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.013 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWFR013V.pdf
Availability of ERJ-6BWFR013V
QUANTITY
ERJ-6BWFR013V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWFR013V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWFR013V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.013
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWFR013V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWFR013V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWFR013V Details Description
Related parts for ERJ-6BWFR013V
CBL RIBN 60COND 0.025 WHITE 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 0.23A TO92-3 datasheet.pdf