Panasonic Electronic Components ERJ-6BWFR030V
ERJ-6BWFR030V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWFR030V
Brief Description
RES SMD 0.03 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWFR030V.pdf
Availability of ERJ-6BWFR030V
QUANTITY
ERJ-6BWFR030V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWFR030V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWFR030V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.03
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWFR030V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWFR030V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWFR030V Details Description
Related parts for ERJ-6BWFR030V
RES 75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.67V SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf