Panasonic Electronic Components ERJ-6BWFR082V
ERJ-6BWFR082V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWFR082V
Brief Description
RES SMD 0.082 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWFR082V.pdf
Availability of ERJ-6BWFR082V
QUANTITY
ERJ-6BWFR082V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWFR082V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWFR082V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.082
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWFR082V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWFR082V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWFR082V Details Description
Related parts for ERJ-6BWFR082V
50 PIN CHAMP LATCH PLUG-SCREW datasheet.pdf
RFID TRANSPNDR VICINITY 13.56MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY HI SPEED 41POS 40CM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MICRO 9C S 30" YEL JACKP datasheet.pdf