Panasonic Electronic Components ERJ-6BWJR011V
ERJ-6BWJR011V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWJR011V
Brief Description
RES SMD 0.011 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWJR011V.pdf
Availability of ERJ-6BWJR011V
QUANTITY
ERJ-6BWJR011V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWJR011V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWJR011V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.011
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWJR011V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWJR011V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWJR011V Details Description
Related parts for ERJ-6BWJR011V
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN SPRING 38POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
IC CAN TXRX +/-80V HS 14SOIC datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MCU 8BIT Z8 64K FLASH 44LQFP datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" WHT NI datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 400MHZ 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf