Panasonic Electronic Components ERJ-6BWJR024V
ERJ-6BWJR024V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWJR024V
Brief Description
RES SMD 0.024 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWJR024V.pdf
Availability of ERJ-6BWJR024V
QUANTITY
ERJ-6BWJR024V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWJR024V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWJR024V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.024
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWJR024V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWJR024V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWJR024V Details Description
Related parts for ERJ-6BWJR024V
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 12' REVERSED datasheet.pdf
LIM SATA 7+6P PLUG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" WHT JACKS NI datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN SODIMM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
BLACKFIN CORE PROCESSOR 400MHZ datasheet.pdf