Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1074V
ERJ-6ENF1074V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1074V
Brief Description
RES SMD 1.07M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1074V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1074V
QUANTITY
ERJ-6ENF1074V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1074V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1074V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1074V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1074V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1074V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1074V
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 2% 500V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
08 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SW STRAIGHT LVR SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
26500 31C 31#20 P PLUG AN WC datasheet.pdf
33000UF 16V 35X35 datasheet.pdf