Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1184V
ERJ-6ENF1184V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1184V
Brief Description
RES SMD 1.18M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1184V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1184V
QUANTITY
ERJ-6ENF1184V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1184V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1184V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1184V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1184V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1184V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1184V
IDC CABLE - MKS14K/MC14G/MKS14K datasheet.pdf
03P MTA156 PLUG CONN 18AWG FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO215AA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf