Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF1651V
ERJ-6ENF1651V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF1651V
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF1651V.pdf
Availability of ERJ-6ENF1651V
QUANTITY
ERJ-6ENF1651V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF1651V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF1651V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF1651V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF1651V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF1651V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF1651V
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 5600PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(TWIN) PIN RE datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P PLUG SS LC datasheet.pdf
47UF 100V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf