Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF27R0V
ERJ-6ENF27R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF27R0V
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF27R0V.pdf
Availability of ERJ-6ENF27R0V
QUANTITY
ERJ-6ENF27R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF27R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF27R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF27R0V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF27R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF27R0V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF27R0V
RES 470K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC FIFO 2048X36 5NS 208-BGA datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 WW 64POS datasheet.pdf