Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF3923V
ERJ-6ENF3923V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF3923V
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF3923V.pdf
Availability of ERJ-6ENF3923V
QUANTITY
ERJ-6ENF3923V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF3923V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF3923V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF3923V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF3923V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF3923V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF3923V
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LLP-20 STENCIL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf