Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF44R2V
ERJ-6ENF44R2V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF44R2V
Brief Description
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF44R2V.pdf
Availability of ERJ-6ENF44R2V
QUANTITY
ERJ-6ENF44R2V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF44R2V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF44R2V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF44R2V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF44R2V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF44R2V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF44R2V
RELAY SSR 10A 120VAC DC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS STR datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf