Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF6202V
ERJ-6ENF6202V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF6202V
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF6202V.pdf
Availability of ERJ-6ENF6202V
QUANTITY
ERJ-6ENF6202V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF6202V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF6202V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF6202V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF6202V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF6202V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF6202V
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
TXRX ETHRNET MULT-MODE 1.25GBIT datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 19A DPAK datasheet.pdf
IC DAC 10BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL NUT JAM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 495MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf