Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF6651V
ERJ-6ENF6651V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF6651V
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF6651V.pdf
Availability of ERJ-6ENF6651V
QUANTITY
ERJ-6ENF6651V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF6651V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF6651V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF6651V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF6651V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF6651V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF6651V
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VALVE CONNECTOR 5POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf