Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF6803V
ERJ-6ENF6803V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF6803V
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF6803V.pdf
Availability of ERJ-6ENF6803V
QUANTITY
ERJ-6ENF6803V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF6803V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF6803V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF6803V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF6803V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF6803V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF6803V
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC 1.5KE datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 8" datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 0805 datasheet.pdf
HIGH-SPEED STANDALONE PROGRAMMER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf