Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF9103V
ERJ-6ENF9103V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF9103V
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF9103V.pdf
Availability of ERJ-6ENF9103V
QUANTITY
ERJ-6ENF9103V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF9103V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF9103V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF9103V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF9103V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF9103V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF9103V
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 12.4A 6.6 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf