Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF9532V
ERJ-6ENF9532V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF9532V
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF9532V.pdf
Availability of ERJ-6ENF9532V
QUANTITY
ERJ-6ENF9532V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF9532V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF9532V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF9532V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF9532V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF9532V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF9532V
TOOL HAND CRIMP 18-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP38842 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 50V NI-780 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 289A SO-8FL datasheet.pdf