Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ110V
ERJ-6GEYJ110V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ110V
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ110V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ110V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ110V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ110V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ110V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ110V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ110V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ110V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ110V
IC MICROMONITOR 3.3V 10% 8-USOP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
LS 30VDC RLR PLNG 3M datasheet.pdf
SCREW, MTG, HEX HD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf