Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ112V
ERJ-6GEYJ112V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ112V
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ112V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ112V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ112V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ112V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ112V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ112V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ112V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ112V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ112V
JUMPER-H9992TR/1853 OR/X 5" datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 4.8V 700MAH datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
LED RED 1/4" HOLE 12V PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
NBC-MS/ 0 5-94B/FS SCO US datasheet.pdf
【2.5 V / 5 V, 100 kSps, 16-bit, High-throughput ツヒ ADC IC datasheet.pdf