Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ125V
ERJ-6GEYJ125V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ125V
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ125V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ125V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ125V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ125V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ125V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ125V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ125V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ125V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ125V
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 294K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC/DAC 10BIT 48TQFN datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR HEX 1% 20TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
SMART PWR, ETHERCAT UNIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf