Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ134V
ERJ-6GEYJ134V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ134V
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ134V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ134V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ134V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ134V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ134V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ134V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ134V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ134V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ134V
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 240A HALF-PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 250V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
MOD OPTIBOX CWDM 1CH 1511NM LC datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf