Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ163V
ERJ-6GEYJ163V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ163V
Brief Description
RES SMD 16K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ163V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ163V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ163V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ163V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ163V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ163V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ163V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ163V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ163V
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 50POS .156 GRN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
BL4S200 TOOL KIT datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 16OUT 6'C datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 698.812334MHZ SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.5A IPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf