Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ182V
ERJ-6GEYJ182V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ182V
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ182V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ182V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ182V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ182V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ182V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ182V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ182V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ182V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ182V
CONN FFC TOP 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 2% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY 2.3 SGL DGT CA RED TH datasheet.pdf
CONN RCPT DUST CAP SIZE 16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf