Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ1R6V
ERJ-6GEYJ1R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ1R6V
Brief Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ1R6V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ1R6V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ1R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ1R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ1R6V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ1R6V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ1R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ1R6V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ1R6V
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM NIK PLT BRAID datasheet.pdf
RELAY SSR 15A 3PH NO HT SINK 2PL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 16pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 38.6W 11.7A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf