Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ205V
ERJ-6GEYJ205V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ205V
Brief Description
RES SMD 2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ205V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ205V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ205V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ205V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ205V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ205V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ205V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ205V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ205V
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CLAMP METER TRUE-RM AC/DC 2000A datasheet.pdf
FRNT PNL AMC MTCA RC1.2 3LED datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 3W 5322 datasheet.pdf
GUIDE PIN UPM datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf