Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ222V
ERJ-6GEYJ222V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ222V
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ222V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ222V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ222V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ222V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ222V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ222V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ222V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ222V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ222V
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 47MA 25 OHM TH datasheet.pdf
FIELDPATCHK AWG22/72XIP20 20M datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA datasheet.pdf