Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ305V
ERJ-6GEYJ305V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ305V
Brief Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ305V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ305V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ305V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ305V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ305V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ305V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ305V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ305V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ305V
STRAIN RELIEF 10POS SOCKET CONN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 180PS .050" SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 20MA datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf