Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ364V
ERJ-6GEYJ364V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ364V
Brief Description
RES SMD 360K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ364V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ364V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ364V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ364V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ364V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ364V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ364V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ364V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ364V
SIGNAL PROCESS 48HWQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 1.4 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A DC datasheet.pdf
TRIAC 600V 10A TO220FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 64MA 3.8 OHM datasheet.pdf