Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ473V
ERJ-6GEYJ473V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ473V
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ473V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ473V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ473V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ473V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ473V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ473V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ473V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ473V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ473V
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 120VAC datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 37POS SILVR SLDR datasheet.pdf