Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ823V
ERJ-6GEYJ823V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ823V
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ823V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ823V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ823V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ823V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ823V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ823V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ823V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ823V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ823V
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SSOP datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN UVLO HV TO220F datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMA datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 2.79MM datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 8pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MINIFIT TERM CRP FEM LSE 16AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf