Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ825V
ERJ-6GEYJ825V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ825V
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ825V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ825V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ825V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ825V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ825V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ825V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ825V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ825V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ825V
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 202MW SC70-3 datasheet.pdf
CONN UNIV ADPT EXPANSON KIT 70PC datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 10% 1411 datasheet.pdf