Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ910V
ERJ-6GEYJ910V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ910V
Brief Description
RES SMD 91 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ910V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ910V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ910V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ910V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ910V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ910V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ910V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ910V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ910V
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 700 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TFLEX 6110,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 110POS datasheet.pdf
LENS ROUND 35MM 15.8MM HT WIDE datasheet.pdf
KIT, PLUG M, 42 P, WITH HARDWARE datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf