Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ912V
ERJ-6GEYJ912V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYJ912V
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYJ912V.pdf
Availability of ERJ-6GEYJ912V
QUANTITY
ERJ-6GEYJ912V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYJ912V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYJ912V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYJ912V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYJ912V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYJ912V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYJ912V
JUMPER-H1502TR/A2015A/H1502TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES WIREWOUND 22 OHM 7W datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 250MA 6.44 OHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 77W DPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 4X8 OPEN SN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf